Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

VšĮ Vilkpėdės BSPC organizuota kelionė į Šiaurės Italiją (foto)

Liepos 14-23 d., įpusėjus vasarai, VŠĮ Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centras kartu su kelionių organizatoriumi „Grūda“ suorganizavo poilsinę-pažintinę kelionę prie Adrijos jūros šiaurės Italijoje. Grupė LASS narių nestokojantys entuziazmo ir noro keliauti, parsivežė daug gerų patirtų įspūdžių.

Kelionė prasidėjo per Austriją, atvykus į Štirijos žemės sostinę – Gracą, tai antrasis pagal dydį šalies miestas, išsidėstęs prie Muros upės. Čia kelionės dalyviai aplankė gotikinę miesto katedrą, tvirtovę Burgą, imperatoriaus Ferdinando II mauzoliejų, dabartinius Štirijos žemės parlamento rūmus – Landhauzą, imperatoriaus rezidenciją Pilies kalną.

Kitą dieną ekskursija tęsėsi Italijos mieste Paduvoje, kuriame pasak italų: „pieva – be žolės, šventasis – be vardo. o kavinės – be durų“. Šiame mieste aplankytas vieną seniausių Europoje – Paduvos universitetas, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galilėjo Galilėjus; Šv. Džiustinos bazilika, kurioje palaidotas evangelistas Šv. Lukas; Šv. Antano bazilika, kuri didinga savo šventove ir vienuolynu, taip pat garsėjanti įspūdingais bizantiškais kupolais. Toliau keliautojai vyko į Vičensą. Šis miestas garsus tuo, kad jame didelę dalį architektūros paminklų sukūrė įtakingas XVI a. architektas Andrėjus Paladijus. Viena garsiausių pasaulio privačių namų XVI a. – Rotonda, kurią architektai sutapatina su „gulbe ant vandens“. Ne ką mažiau visus sužavėjo ir kiti miesto šedevrai: Šv. Lauryno gotikinė bazilika; Kjerikačio rūmai; Olimpinis teatras.

Neapsakomo grožio gamtos kampelis – tai didžiausias Italijos Gardos ežeras. Čia miesteliai žavi viduramžių namais, siauromis gatvelėmis, skverais, nuostabiausiomis ežero bei kalnų panoramomis. Neišdildomą įspūdį paliko išvyka į meilės sostinę Veroną – įdomi ekskursija po turtingiausią šiaurės Italijos miestą, aplankant istorinį miesto centrą, spalvingą turgaus aikštę, Sinjorijos aikštę su elegantiška Dantės statula, impozantiškais fasado raižiniais išpuoštą Katedrą, Romos koliziejui dydžiu nedaug nusileidžiantį, puikiai išsilaikiusį romėnų amfiteatrą – Areną, kuriame ir šiandien organizuojami grandioziniai muzikos koncertai bei operų pastatymai.

Viena diena buvo skirta pasidžiaugti skaidriosios Adrijos jūros malonumais ir pramogomis: pasimėgauti žydra jūra, smėlėtu paplūdimiu, jaukiomis kavinėmis ir užeigėlėmis, kuriose buvo galima paragauti jūros gėrybių, makaronų, itališkų vynų. Pailsėję ir pasilepinę saulės ir vandens voniomis, dalyviai patraukė į V a. Vakarų Romos imperijos sostinę – Raveną. Čia visų širdys apsalo pamačius ankstyvosios krikščionybės paminklus: San Vitale bažnyčią; Galla Placidia mauzoliejų; V a. Neoniano ir Degli Ariani krikštyklas; Sant Apollinare Nuova bažnyčią. Po Ravenos aplankyta seniausia ir mažiausia pasaulyje respublika – San Marinas. Trumpos apžvalginės ekskursijos metu pavyko pamatyti Valstybės rūmus, Laisvės aikštę, Valstybės katedrą, gynybines tvirtoves.

Visos kelionės pabaigą vainikavo išvyka į Burano salą – pačią spalvingiausią lagūnos salą. Kiekvienam atvykusiam krenta į akis unikali salos architektūra. Viena iš Burano specifinių savybių, tai itin ryškūs skirtingų spalvų namukai. Visai kitokia Murano sala, kuri vadinama stiklo lopšiu. Stiklo gamybos istorija sekama Murano gatvėse – ant dažno namo sienų galima pamatyti ištapytas stiklapūčių darbo akimirkas, o mažos parduotuvėlės siūlo įsigyti vietinių meistrų kūrinius. Paskutinis kelionės taškas buvo Venecijoje. Tai vienas pasaulinės kultūros stebuklų, išsidėsčiusių ant kadaise pelkėtų lagūnos salų ir salelių. Vietoj gatvių – kanalai, vietoj automobilių – gondolos ir motorinės valtys. Keliautojus pakerėjo Venecijos šurmuliuojanti Šv. Morkaus aikštė, puošnioji bizantinė evangelisto Šv. Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, Dožų rūmai, Rialto tiltas ir nuo jo atsiveriantys nuostabūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai bei tiltai.

Išvykos dalyviai grįžo į Lietuvą kupini gražių įspūdžių ir neįkainojamos patirties bei vildamiesi dar ne kartą aplankyti nuostabiąją Italiją.

Nuotraukoje - žydra Adrijos jūra

Nuotraukoje - kelionės dalyvės Italijoje