Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis

Programos atsiradimo istorija

 

2000 m. LASS savo bendruomenės narių vardu kreipėsi į aukščiausias Valstybės institucijas, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į meno, muziejų, architektūros bei kultūros vertybių neprieinamumą žmonėms su regėjimo negalia, siūlydama pakeisti sustabarėjusią nuostatą apie neregių nesugebėjimą integruotis į pulsuojantį meno pasaulį, apie būtinybę ypatingą dėmesį ugdymo įstaigose skirti vaizdinių formavimui nematantiems iš kūdikystės vaikams, apie nuolatinių ekspozicijų regėjimo neįgaliesiems rengimą muziejuose bei galerijose, priminti apie gręsiančią socialinę atskirtį kultūroje, jeigu, kuriant šalies kultūros politiką ir įvairias jos strategijas bus pamiršta sunkią regėjimo negalią turinčių žmonių bendruomenė. Tačiau deramo dėmesio ir konkrečių veiksmų iš minėtų institucijų nebuvo sulaukta.

Iniciatyvos ir nuoseklesnės veiklos teko imtis pačiai LASS. Specialistai, išanalizavę įvairių šalių patirtį, apsilankę kitų užsienio šalių muziejuose ir remdamiesi Europos aklųjų sąjungos rekomendacijomis bei kitais tarptautiniais dokumentais, gavę aklųjų bendruomenės pritarimą, parengė ilgalaikę regėjimo neįgaliųjų edukacinę meninio ugdymo programą “Pažinti meną pojūčiais” ir, sutikus bendradarbiauti Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centrui, nuo 2000 metų pradėjo ją įgyvendinti.

Programos tikslas - sudaryti galimybę neregiams likusiais pojūčiais pažinti vaizduojamąjį meną, muziejų, architektūros bei kitas kultūros vertybes, perimti kitų Europos valstybių patirtį bei kūrybingai ją panaudoti savo šalyje ir skleisti informaciją visuomenėje, formuojant meno prieinamumo neįgaliesiems būtinybę ir politiką.

 

Į viršų
Spausdinimo versija

Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos