Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

Baltosios lazdelės dienos renginiai LASS filialuose (foto)

Spalio mėnesį LASS rajono filialai ir organizacijos minėjo Tarptautinę baltosios lazdelės dieną.

LASS Švenčionių rajono filialo nariai kasmet vis kitoje erdvėje mini Tarptautinę baltosios lazdelės dieną. Šiais metais renginys vyko Švenčionių profesinio rengimo centre, kuriame ruošiami socialinio darbuotojo padėjėjai. Renginyje LASS Švenčionių rajono filialo nariai papasakojo susirinkusiems apie pasitaikančius kasdienius gyvenimo iššūkius, kaip susitaiko su įvairiais sunkumais. Būsimi darbuotojai bei moksleiviai susipažino su neregių naudojamomis techninės pagalbos priemonės, sužinojo kaip ir kur jas įsigyti, galėjo patys jas išbandyti. Renginį organizuoti padėjo socialinio darbo profesijos mokytoja Rima Rakitienė.

Nuotraukoje - renginio organizatorės Rima Rakitienė ir Stasė Mažuolienė

LASS Kėdainių rajono filialo nariai baltosios lazdelės dieną minėjo Jonavoje. Prieš renginį LASS Jonavos ir Kėdainių rajonų filialų nariai išėjo pasivaikščioti į gatvę su baltosiomis lazdelėmis, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį bei lydimi policijos bendruomenės pareigūnės L. Paklinos, Jonavos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos V. Šadauskienės bei sveikatos biuro atstovės M. Bartašienės.

Renginio metu LASS Jonavos ir Kėdainių rajonų filialų nariai prie apvalaus stalo diskutavo su savivaldybės, policijos bei sveikatos biuro atstovais įvairiomis ir aktualiomis temomis, aptarė filialų veiklą, akcentavo rajonų bei miestų aklųjų poreikius ir problemas.

Nuotraukoje - LASS Kėdainių ir Jonavos rajonų filialų nariai

2017 m. spalio 16 d. Ukmergės mokykloje-darželyje „Varpelis“ vyko Baltosios lazdelės dienai skirtos pamokėlės 2 ir 3 klasės mokiniams (mokytojos Jolita Vaidonavičienė ir Inga Kuliešienė). Dėl kasmet minimos Baltosios lazdelės dienos, vis didesnė visuomenės dalis sužino apie regos neįgaliuosius ir jų problemas. Apie tai kalbėti verta dar mokyklose, kadangi vaikai yra labai imlūs ir gyvai besidomėdami kitaip gyvenančių problemomis, ateityje ne tik žinos, kad šalia gyvena kitaip pasaulį pažįstantys žmonės, bet ir gebės pastebėti šių žmonių problemas ir rasti būdų, kaip jiems padėti. Pamokėlės buvo suplanuotos vesti kartu su  partneriu – LAB Ukmergės filialu ir jo vyriausiąja bibliotekininke Asta Girniene, kuri tarė įžanginius žodžius apie pačią dieną, aptarė su vaikais, ką jie apie tai žino, tada pristatė LAB Ukmergės padalinį, jo veiklą, fondus. LASS Ukmergės rajono filialo pirmininkė Audronė Kreizienė pristatė regos neįgaliųjų naudojamas priemones, parodė, kaip jos veikia, kaip jos padeda regos neįgaliesiems buityje. 

Nuotraukoje - A. Girniene ir A. Kreizienė pamokoje

Nuotraukoje - mokytoja I. Kuliešienė rašo Brailio raštu

Spalio 17 d. pavakarę Klaipėdos miesto neregiai bei jų svečiai dainingai minėjo Tarptautinę baltosios lazdelės dieną. Jau priesalyje visus susirinkusius pasitiko LASS Klaipėdos miesto filialo dienos centro darbelių paroda (vad. Virginija Jurkienė) ir folkloro ansamblis „Spingsulė" (vad. Sigita Mačernienė). Renginį vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialo darbuotoja Daiva Žiemelienė. Liejosi eilės, skambėjo dainos, kurias atliko Klaipėdos regos ugdymo centro solistė Zofija Vilkienė (vad. Loreta Aukštuolienė), klaipėdiečių ansamblis „Prisiminimas" (vad. Janina Monienė). Labiausiai visus stebino ir džiugino svečiai iš Vilniaus – ritmingas, balsingas, elegantiškas VšĮ Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro muzikos ansamblis „Vilkpėdė"(vad. Petras Garšva).

Nuotraukoje - akimirka iš koncerto

Nuotraukoje - rankdarbių paroda

Spalio 19 d. VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centre vyko akcija „Kelyje su baltąja lazdele", skirta Tarptautinei baltosios lazdelės dienai. Neregiai skundžiasi, kad Klaipėdoje, šalia socialinės įmonės „Regseda" bei VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro labai greitai važinėja mašinos ir nepraleidžia neregių. Akcijos tikslas – atkreipti vairuotojų dėmesį, kad kelyje sutikus neregį su baltąja lazdele privaloma sustoti ne tik perėjose, bet ir visai netikėtose gatvės ar kelio vietose. Neregiai vaikščiojo su baltosiomis lazdelėmis Mažojo Kaimelio gatvėmis, ėjo per perėjas. Sustojusiems vairuotojams buvo įteikti informaciniai leidinukai apie Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos veiklą.

Nuotraukoje - neregiai eina per gatvę su baltaja lazdele