Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

Aktyvus savaitgalis LASS Klaipėdos miesto filiale (foto)

Šis savaitgalis LASS Klaipėdos miesto filialo nariams buvo labai įvairus, aktyvus ir įdomus - dalyvauta Tyrėjų naktyje bei Olimpinėje judėjimo dienoje.

Išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti Tyrėjų naktis kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų. Klaipėdos Universiteto botanikos sodas saulėtą penktadienio popietę lankytojus kvietė į šias veiklas:

  • Gamtinės dažų spalvos - supažindino su augalų pasaulio įvairove, pristatė augalus, naudojamus dažų gamyboje. Veiklos metu buvo demonstruojama, kaip iš augalų gaminti dažus, kokias naturalias spalvas galima išgauti;
  • Augalai ir etnokultūra - būrimams, raganavimui, mistinėms ir kt. apeigoms naudojamų augalų pažinimas ir panaudojimo pristatymas;
  • Augalai - maistas ir vaistas - supažindinimas su vietiniais ir kitų kraštų augalais naudojamais maistui, informavimas apie augalų naudojimą arbatoms, jų rinkimą, auginimą, saugojimą ir platinimą.

Sekmadienį Klaipėdos miesto filialo nariai isiliejo į olimpinio judėjimo dieną: pėščiomis nukeliavo apie 8-9 km nuo Smiltynės kelto iki Kopgalio, aplankė senuosius laivus, senąją žvejo sodybą ir jos gyventojas ožkeles, pasikalbėjo su saulutėje besišildančiais pelikanais, ant Smiltynės molo išlydėjo išplaukiančius ir pasitiko grįžtančius laivus, tada jūros pakrante parkeliavo į Smiltynės sveikuolių pirtelę, kur drąsiausieji kaitinosi ir maudėsi jūroje.

Nuotraukoje - tyrėjų ir mokslininkų laboratorijos Klaipėdos botanikos sode

Nuotraukoje - pažintinis žygis pajūriu