Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Kontaktinė improvizacija

„Kontaktinė improvizacija - aklųjų kūno fizinės ir psichologinės įtampos mažinimo priemonė“

Projekto vykdytojai

VšĮ LASS respublikinis centras

Tikslas

Mažinti regos negalią turinčių žmonių fizinę ir psichologinę įtampą pasitelkiant kontaktinę improvizaciją.

Projekto uždaviniai:

1. Kontakinės improvizacijos užsiėmimo metu supažindinti regos negalią turinčius žmones su kontaktinės improvizacijos kaip šokio formos pagrindais.
2. Judesio ir kūrybos pagalba mažinti regos negalią turinčių žmonių fizinę, psichologinę bei socialinę įtampą.
3. Skatinti žmonių be negalės ir regėjimo neįgaliųjų tarpusavio pažinimą, skirtingų patirčių suvokimą ir abipusę integraciją.
4. Mažinti regos negalią turinčio žmogaus sąstingį kūne atliekant vaizduotę lavinančius ir taisyklių nevaržomus šokio judesius.

Projekto aprašymas

Kontaktinė improvizacija – tai šokis-dialogas ir bendravimo bei bendradarbiavimo forma, spontaniškas situacijos išgyvenimas kartu su kitais dalyviais. Kontaktinėje improvizacijoje šokėjai dėmesį sutelkia į fizinius prisilietimo, rėmimosi ir palaikymo, pusiausvyros ir atsvaros, kritimo su partneriais pojūčius, taip palaikydami fizinį dialogą, improvizuodami savo judesį, jį atrasdami ir pasirinkdami.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), bendradarbiaudama su profesionalia kontaktinės improvizacijos mokytoja Julija Melnik, organizuoja projektą „Kontaktinė improvizacija  - aklųjų kūno fizinės ir psichologinės įtampos mažinimo priemonė“. Siekiama, kad projekto dalyviai - aklieji ir silpnaregiai, bei profesionalūs šokėjai, žmonėms be negalės - šokyje-dialoge betarpiškai pažintų vieni kitus, suvoktų vieni kitų bendravimo ypatumus, galimus erdvės pajautimo bei pasisavinimo aspektus. Tikimąsi regos negalią turinčiam žmogui padėti atrasti dar neištyrinėtas savo kūno judesio galimybes, atskleisti pusiausvyros, balansavimo, svorio priėmimo, atidavimo būdus, stumtelėti tyrinėti ir pajausti savo kūną, puoselėti pasitikėjimo, atsakomybės jausmą.

Pasiekti rezultatai

Užsiėmimų metu aklieji ir silpnaregiai buvo supažindinti su kontaktinės improvizacijos šokio formos pagrindais, atliko įvairiausias užduotis, kurių pagalba gilinosi į savo kūną, analizavo jo judėjimo ir padėties erdvėje galimybes, mokėsi užmegzti kontaktą su kitu, jį išlaikyti bei tyrinėti. Projekto metu įgytos žinios, naujos patirtys, kito ir kitokio pažinimas, patirtas kūrybos džiaugsmas, projekto dalyviams leis ilgainiui lengviau suprasti, vertinti ar nuspėti kitokio žmogaus elgesio, išraiškos būdus. Įsisavintos naujos savo ir kito kūno padėties ir judėjimo trajektorijų erdvinės praktikos, judėjimo galimybės ir gilesnis savo kūno suvokimas turėtų mažinti psichologinės įtampos pojūtį, patirtos teigiamos emocijos skatins ir toliau ieškoti būdų patirti ir išgyventi tą patį. 

Į viršų
Spausdinimo versija