Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Programos leidiniai

Menas anapus regėjimo (2006, 2008 m.)

Lietuvos aklųjų biblioteka LASS ir Neįgaliųjų socialinės integracijos programos lėšomis išleido dviejų dalių žinyną „Menas anapus regėjimo“ (vertimas iš anglų kalbos). Tai pirmas stambios apimties žinynas lietuvių kalba apie meną, kūrybą ir regėjimo sutrikimus.

Pirmojoje dalyje daugiau vietos skirta teoriniams apmąstymams apie neregius ir jų vaizduojamojo meno suvokimo procesus, apie reljefinių piešinių gamybos metodus. Pateikta nemažai pavyzdžių, įrodančių, kad neregiai gali patys ir piešti, ir tapyti, ir suvokti vaizduojamojo meno kūrinius, pateiktus jiems tinkama – reljefine arba garsine – forma.

Antroji dalis neatsitiktinai pavadinta „Praktinė patirtis“. Čia sudėti muziejininkų, meno istorijos ir dailės dėstytojų, specialistų, konsultuojančius muziejus meno prieinamumo klausimais, straipsniai. Visi sutartinai pabrėžia, kaip svarbu, kad muziejai pasirūpintų savo rinkinių ir ekspozicijų prieinamumu, sutrikusio regėjimo lankytojus aprūpintų garsiniais vaizduojamojo meno kūrinių komentarais, rengtų taktilines ekspozicijas, netgi organizuotų dailės studijas, kuriose galėtų lavintis aklieji ir silpnaregiai.

šiame gausiai iliustruotame leidinyje pateikta pasaulio muziejų patirtis turėtų padėti ir Lietuvos muziejams tapti prieinamomis kultūros ir meno vertybių pažinimo institucijomis. O svarbiausia šios knygos paskirtis – skatinti akluosius dažniau lankytis muziejuose, domėtis vizualiniu menu ir kurti patiems.

Leidinį galima rasti Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir jos filialuose, LASS regionų centruose, Lietuvos dailės muziejuje bei jo padaliniuose.

Vilniaus architektūra (2009 m.)

LASS užsakymu Neįgaliųjų socialinės integracijos programos lėšomis viešoji įstaiga “Brailio knyga” parengė ir išleido dešimties reljefinių iliustracijų rinkinį “Vilniaus architektūra”. Tekstus ir maketą parengė Giedrė Četyrkovskienė ir dailininkė Jurgita Legotaitė. Reljefinių iliustracijų aprašymai pateikti Brailio raštu ir reginčiųjų raštu padidintu šriftu.

Rinkinį sudaro tokios reljefinės iliustracijos:

Lietuvos Respublikos herbas;
Vilniaus Arkikatedra bazilika;
Gedimino pilies bokštas;
šv. Onos bažnyčia;
Aušros vartai;
šv. Petro ir Povilo bažnyčia;
Choralinė sinagoga;
Znamenskajos cerkvė;
Trakų pilis;
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Leidinį galima rasti Lietuvos aklųjų bibliotekoje ir jos filialuose, aklųjų ir silpnaregių ugdymo centruose Vilniuje ir Kaune, Lietuvos dailės muziejuje.

Į viršų
Spausdinimo versija