Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Naujienos

Maždaug už metų „Android OS“ prabils lietuviškai

Skubame pranešti, kad maždaug už metų „Android OS“ prabils lietuviškai! Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos instituto specialistai patvirtino, kad naujas projekto „Liepa“ etapas tikrai bus. Planuojama, kad darbai prasidės šią vasarą ir maždaug po metų „Android OS“ naudojantys įrenginiai turėtų prabilti lietuvišku balsu. Buvome patikinti, kad programinę įrangą testavimui gausime pirmieji. Visas projektas truks tris metus.

Kaip ir „Windows“ platformai, taip ir „Android OS“ bus panaudoti Reginos bei Edvardo balsai.

Taip pat yra minčių sukurti du naujus produktus: elektroninį knygų skaitytuvą bei balsu valdomą interneto naujienų skaitytuvą. Programinė įranga knygoms skaityti galės dirbti su bet kokiu elektroniniu tekstiniu formatu, nereikės (kaip šiuo metu „Daisy“ grotuvams) specialiai ruošti formato. Ką paduosim, tą skaitys! (skamba nuostabiai). Balsu valdomas interneto naujienų skaitytuvas veiktų maždaug taip: grįžti namo po darbų, įjungi kompiuterį, pasakai jam balsu, kad atidarytų naršyklę, nueitų į mėgstamą svetainę, parinktų dominančias naujienas ir skaitytų.

Kaip jau dauguma žinote, mobiliajame Delfi galite klausyti naujienas. Šiuo metu tokią galimybę taip pat turi Vilniaus savivaldybės tinklalapis (www.vilnius.lt), Lietuvos žinios (www.lzinios.lt) bei Ūkininko patarėjas (www.ukininkopatarejas.lt)

Beje, dar turime laiko ir galime siūlyti savo idėjas, kurios būtų susijusios su balso sintezatoriumi arba valdymu balsu. Galbūt pavyktų sukurti dar vieną neregiams reikalingą produktą arba kažkurį patobulinti? Pasidalinkime idėjomis!