Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Naujienos

Ministro L. Kukuraičio susitikime su J. Ruškumi – apie galimybes geriau užtikrinti žmonių su negalia teises

Šiandien susitikę socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto narys bei kandidatas į komitetą antrajai kadencijai profesorius Jonas Ruškus įvertino galimybes geriau užtikrinti Lietuvos žmonių su negalia teises, reikiamų paslaugų teikimą.

„Kalbėdami apie neįgalumą visų pirma turime galvoti ne tik apie globą ar rūpestį, bet ir apie žmogaus teises. Užtikrinti žmonių su negalia teises būti visaverčiais visuomenės nariais mus įpareigoja ir Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencija“, – susitikime pabrėžė J. Ruškus. Pasak jo, įgyvendinant konvenciją reiktų orientuotis į kiekvieno neįgalaus žmogaus poreikių vertinimą ir jam reikiamų sąlygų sudarymą bei atsižvelgti į jo norus, pasirinkimus.

Pasak L. Kukuraičio, tai, kad turime savo atstovą Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitete, yra didelis įvertinimas Lietuvai, padedantis garsinti šalies vardą tarptautinėje bendruomenėje. „Kartu – ir paskata bei pagalba, einant žmonių su negalia visapusiško teisių įgyvendinimo keliu“, - sako ministras L. Kukuraitis.

J. Ruškus pristatė kartu su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis paruoštus siūlymus ir rekomendacijas dėl žmonių su negalia poreikių vertinimo, asmeninio asistento ir kitų paslaugų teikimo. Kaip patikino ministras, šie pasiūlymai bus nuodugniai išanalizuoti, įvertintos galimybės atsižvelgti į juos gerinant žmonių su negalia integraciją ir teisių užtikrinimą.

Pokalbio metu taip pat aptarta institucinės globos pertvarka, socialinių įmonių veikla bei vykdoma vaiko teisių apsaugos sistemos reforma. Pasak prof. J. Ruškaus, pertvarkant vaiko teises einama teisingu keliu, jis išreiškė palaikymą planuojamiems pokyčiams.

Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje taip pat vyko J. Ruškaus susitikimas su ministerijos bei Neįgaliųjų reikalų departamento atstovais, kurio metu aptartas jo kandidatavimo į Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komitetą antrajai kadencijai kampanijos planas. Rinkimai, kuriuose dalyvaus J. Ruškus, numatyti ateinančių metų viduryje.

J. Ruškus yra Vytauto Didžiojo universiteto Socialinio darbo katedros profesorius, socialinių mokslų daktaras. Jo mokslinė veikla daugiausiai sutelkta į socialinio darbo ir švietimo tyrimus, socialinę įtrauktį, žmogaus teises. Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto narys – pripažintas neįgalumo srities ekspertas, aktyviai dalyvaujantis nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, skirtuose pagrįsti neįgaliųjų ir kitų pažeidžiamų grupių teisių užtikrinimo būtinybę.

Šaltinis: www.socmin.lt