Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

Kūrybinės dirbtuvės „Gintaras šiuolaikiškai“ Klaipėdos ir Telšių regionuose (foto)

Lietuvos dailės muziejaus padalinys, Palangos gintaro muziejuje 2015 metais įgyvendinęs projektą „Palangos gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauravimas ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“ ir įgijęs patalpas edukacijai bei renginiams, tęsia savo veiklą kaip daugiafunkcinė kultūros institucija. Jau ne vienerius metus Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungą bei Palangos gintaro muziejų sieja graži draugystė, o n regiai iš visos Lietuvos lankosi Palangos gintaro muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose.

Projekto tikslas – po kompleksinės rūmų renovacijos ES lėšomis naujai sukurtoje gintaro ekspozicijoje visapusiškai atskleisti ir įprasminti Lietuvos gintaro dizaino novatoriaus Kazimiero Simanonio kūrybos principus, vitrinose vaizdžiai pateikiant Palangos gintaro muziejaus turimus ir kūrėjo šeimos deponuotus objektus, surengiant kultūros vakarą bei kūrybinių dirbtuvių ir edukacinių užsiėmimų ciklą neįgaliesiems. Projekto uždaviniai - populiarinti muziejų kaip daugiafunkcinę kultūros įstaigą; skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių užimtumą ir domėjimąsi regiono vystymusi ir kultūriniais renginiais.

Praeitą savaitę, bendradarbiaujant su Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centru (vad. Daina Vitkauskienė), LASS Šilutės rajono ir Klaipėdos miesto filialuose startavo naujas Palangos gintaro muziejaus projekto etapas – dizaino kūrybinės dirbtuvės „Gintaras šiuolaikiškai“. Nuostabios muziejaus darbuotojos – vyr. muziejininkė, tarptautinių ir nacionalinių projektų koordinatorė Regina Makauskienė, Julija Paškevičiūtė ir Miglė Jonaitienė – padėjo neregiams pasigaminti unikalius darbelius iš gintaro ir gamtinių medžiagų, pasidalino informacija apie gintaro galią ir naudą. Kiekvienas, liesdamas gintaro gabaliukus, patyrė neišdildomų įspūdžių, atrado nežinomą sau menininko gyslelę, susikūrė nuostabių suvenyrų.

Projektą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centras.

Nuotraukoje - akimirka iš kūrybinių dirbtuvių

Nuotraukoje - kūrybinių dirbtuvių metu pagaminti darbai