Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Vasaros reabilitacija (nuo 2011)

Vykdytojas

VšĮ LASS respublikinis centras

Tikslas

Ugdyti regėjimo netekusių neįgaliųjų savarankiškumą, siekiant jų visiško dalyvumo ir integravimosi į visas gyvenimo sritis.

Uždaviniai

1. Įvertinus asmeninius poreikius, ugdyti regėjimo neįgaliųjų orientacijos erdvėje ir mobilumo bei savarankiško apsitarnavimo kasdieninėje veikloje įgūdžius;
2. Ugdyti regėjimo neįgaliųjų komunikacinius bei socialinius įgūdžius;
3. Teikti individualios ir grupinės psichoterapijos paslaugas;
4. Organizuoti informacines paskaitas, diskusijas, užsiėmimus pagalbinių apsitarnavimo priemonių, socialinės adaptacijos bei integracijos klausimais, supažindinti su akliesiems tinkamais amatais.

Projekto aprašymas

Projektas yra įgyvendinamas trimis etapais: 1) dviejų savaičių trukmės mokymai Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre; 2) savaitės trukmės įtvirtinamasis kursas Palangoje, VĮ poilsio namų „Baltija“ reabilitacijos centre; 3) individualus neregio mokymas jo gyvenamojoje aplinkoje.

Į mokymų turinį įeina: individualus poreikų įvertinimas ir mokymo programos parengimas, orientacijos ir mobilumo mažojoje ir didžiojoje erdvėje įgūdžių ugdymas, savarankiško apsitarnavimo kasdieninėje veikloje namuose bei viešosios paskirties vietose ugdymas, komunikacinių įgūdžių ugdymas (kompiuterinis raštingumas, mobilieji telefonai, bankomatai), individuali ir grupinė psichoterapija. Regėjimo neįgaliesiems taip pat yra organizuojamos paskaitos, diskusijos, demonstruojamos pagalbinės priemonės. Projekto metu neregiai turi galimybę susipažinti su amatais (pynimas iš vytelių, lipdymas iš molio).

Projekte dirba didelę patirtį turintys tiflopedagogai, mokytojai, lektoriai, psichologė.

Kontaktinis asmuo

Audronė Jozėnaitė, audra@lass.lt, 2122994.

Pasiekti rezultatai

Savarankiškumo ir mobilumo įgūdžiai išugdyti jau 76 regėjimo neįgaliesiems (2011 m. – 29 regėjimo neįgalieji, 2012 m. – 22, 2013 m. – 25).

Partneriai ir rėmėjai

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM
Kauno P. Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
LASS regionų centrai, miestų ir rajonų filialai
LASS respublikinis socialinis fondas

Į viršų
Spausdinimo versija