Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Išvykos į muziejus (2004, 2008)

Išvyka į Berlyno muziejus (2004 m.)

Kelionės tikslas: susipažinti su Berlyne veikiančiais muziejais, taktilinėmis ekspozicijomis, aplankyti Berlyno aklųjų muziejų, Vokietijos Technikos muziejų, naujausią Berlyno nacionalinę paveikslų galeriją ir kitus viešose erdvėse (parkuose, aikštėse) esančius meno kūrinius, daugiausia skulptūras. Didelį įspūdį paliko Technikos muziejuje veikianti senovinių transporto mašinų ekspozicija, kurią buvo leidžiama liesti. Nacionalinėje galerijoje įvairių epochų meno kūrinius apibūdino drauge vykusi menotyrininkė Violeta Jasevičiūtė. Nemažai įspūdžių paliko ir apžvalginės ekskursijos po Berlyną ir Potsdamą, malonus susitikimas su Lietuvos ambasados Berlyne darbuotoja p. Danute Strazdiene. Grįždami atgal į Lietuvą, apsilankėme Karalių rūmuose Varšuvoje. Su daugybe eksponatų buvo leista susipažinti rankomis, kartu išklausant ir garsinį apibūdinimą. Per tokį trumpą laiką nepavyko aplankyti daugumos Berlyne veikiančių muziejų, o minėtuose veikia tie patys dėsniai kaip ir Lietuvos muziejuose (daugumos eksponatų liesti negalima net ir neregiams). Specialios ekspozicijos akliesiems rengiamos išimtinais atvejais pagal išankstinius užsakymus arba specialius projektus.

Išvyka į Briuselio „Mini Europos“ parką (2008 m.)

Tikslas – aplankyti parką po atviru dangumi „Mini Europa“, kuriame kiekviena valstybė, Europos sąjungos narė, pristato svarbiausius savo architektūros bei kultūros paminklus. Paminklų maketai įvairūs – nuo keliasdešimt centimetrų iki dviejų ar trijų metrų aukščio, bet visi ar beveik visi apimami rankomis, pasiekiami, todėl juos nesunku paliesti, susipažinti su atskiromis detalėmis ir jų visuma. Apžiūrinėti maketus rankomis leidžiama išimtinai tik akliesiems, iš anksto susiderinus ir gavus leidimą.

LASS grupės dalyviams buvo leista apžiūrėti vikingų įtvirtinimus, liesti garsiausias Europos katedras, bažnyčias, pilis, miestų rotušes, suprasti, kuo skiriasi Eifelio ir Pizos bokštai, kaip atrodo garsioji Paryžiaus Dievo Motinos katedra ar Triumfo arka. Lietuvai „Mini Europoje“ atstovauja Vilniaus universiteto architektūrinis ansamblis. Italijai priklausančioje salelėje buvo galima apžiūrėti netgi Vezuvijaus maketą, pajusti po kojomis drebančią žemę. Pastatų maketai padaryti išlaikant visas proporcijas, puošybos ar tuo metu vyravusio architektūros stiliaus detales. Išvykos dalyvių manymu, detaliai apžiūrėti visus parko eksponatus reikėtų ne dviejų valandų, bet dviejų savaičių. Tačiau visiems pakako įspūdžių ir naujo pažinimo džiaugsmo.

Išvykos dalyviai lankėsi ir Europos Parlamente Briuselyje, aplankė Potsdamą ir pusdienį praleido Dresdene.

Galerija

Alvydas „apžiūri“ senovinį automobilį Berlyno technikos muziejuje (išvyka organizuota 2004 metais).

Alvydas „apžiūri“ senovinį automobilį Berlyno technikos muziejuje (išvyka organizuota 2004 metais)

„Būtų gerai, jei atsirastų galimybė užmigdyti visus zoologijos sodo gyvūnus ir tuomet gerai juos apžiūrėti, su jais susipažinti…“. Alvydas aptiko tarp medžių pasislėpusią stirnaitės skulptūrą.

Pakeliui į Briuselį aplankėme Berlyno ir Brandenburgo žymiausių pastatų modelių parką. Kaip gerai, kai net bažnyčios varpinę gali paliesti rankomis! (2008 m.)

Pakeliui į Briuselį aplankėme Berlyno ir Brandenburgo žymiausių pastatų modelių parką. Kaip gerai, kai net bažnyčios varpinę gali paliesti rankomis! (2008 m.)

Juozas susipažįsta su architektūros subtilybėmis.

Juozas susipažįsta su architektūros subtilybėmis

Ne tik neregiai, bet ir silpnaregiai nemato pastatų fasadus puošiančių skulptūrų. Čia jos – pečių aukštyje, patogu ir apžiūrėti, ir paliesti!

Ne tik neregiai, bet ir silpnaregiai nemato pastatų fasadus puošiančių skulptūrų. Čia jos – pečių aukštyje, patogu ir apžiūrėti, ir paliesti!

Mini Europos parkas Briuselyje. Kelionės dalyvius ypatingai džiugino Lietuvą reprezentuojantis senojo Vilniaus universiteto maketas su Šv. Jonų bažnyčia ir jos varpine, kviečiančia arčiau prieiti kiekvieną (2008 m.).  

Antanas „apžiūri“ Šv. Jonų bažnyčios varpinę (Mini Europos parkas, Briuselis, 2008 m.).

Antanas „apžiūri“ Šv. Jonų bažnyčios varpinę (Mini Europos parkas, Briuselis, 2008 m.)

Berlyno televizijos bokštas savo didybe tarsi įsiterpė tarp Alvydo ir Lilijos.

Berlyno televizijos bokštas savo didybe tarsi įsiterpė tarp Alvydo ir Lilijos

Puikiomis emocijomis ir naujomis žiniomis kelionės dalyvius apdovanojo garsusis Meiseno porceliano muziejus. Čia parodytas ir visas porceliano gamybos procesas – sužinojome, kaip gimsta trapūs ir subtilūs daiktai (2008 m.).

Puikiomis emocijomis ir naujomis žiniomis kelionės dalyvius apdovanojo garsusis Meiseno porceliano muziejus. Čia parodytas ir visas porceliano gamybos procesas – sužinojome, kaip gimsta trapūs ir subtilūs daiktai (2008 m.)

Į viršų
Spausdinimo versija