Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

Žvilgsnis į Ventspilį neregio akimis (foto)

2017 m. rugpjūčio 8 d. LASS Klaipėdos miesto ir rajono filialų aktyviausiems nariams surengta edukacinė išvyka į Latviją, Venspilio miestą. Tai VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro regioninio socialinio fondo finansuojamas projektas “Žvilgsnis į Ventspilį neregio akimis“.

Ankstų rytą, sulipę į autobusą, pajudėjome Venspilio link. Apie gamtos grožį - kaip atrodo laukai ir pievos, besidriekiančios už autobuso lango, matomą Baltijos pajūrio ruožą, vienokį ar kitokį vietovės pavadinimą, dar begalę kitų įdomybių kelionės metu mums spalvingai papasakojo vairuotojas Kornelijus ir kelionės vadovė Ilona Pocevičiūtė. 

Tik atvykus mus pasitiko ekskursijų vadovas, buvęs klaipėdietis, Viktoras, kuris su mumis kalbėjo lietuviškai. Jis pirmiausia mus pakvietė į apžvalginę ekskursiją laiveliu Ventos upe iki jūros vartų. Pasiplaukiojimas neprailgo, nes gidas nenuilsdamas pasakojo apie Venspilio miestą, uosto veiklą, praplaukiamus pastatus, atsakinėjo į mus dominančius klausimus apie menininkų sukurtas karves, Venspilio gyventojus ir kt.

Pasiplaukiojus laiveliu mes tęsėme savo pažintinę kelionę po Venspilio senamiestį. 

Ventspilį galima vadinti Latvijos karvių, gėlių ir fontanų sostine. Kūrybiškų ir stropių sodininkų ir pasaulio menininkų dėka miesto gatves puošia originalios gėlių lysvės ir gėlių skulptūros įvairiausios karvės, o karštomis vasaros dienomis galima atsigaivinti parkuose, soduose, skveruose prie jaukių fontanų. Mūsų edukacinės kelionės metu žmonės su regėjimo negalia galėjo apžiūrėti unikalius gėlių kilimus, užsilikusius iš savaitgalio miesto šventės,  pajusti-pamatyti fontanų skleidžiamą gaivą ir spalvas, žavėtis įvairių faktūrų karvėmis, užlipti į ištisus metus vekiantį parmogų kalną, kadaise buvusį savartyną.

Kelionė baigėsi vidurnaktį. Liko gausybė prisiminimų ir gerų emocijų.