Informacinės aplinkos prieinamumas

LASS respublikinis centras teikia konsultavimo paslaugas valstybinėms institucijoms bei juridiniams ir fiziniams asmenims, kurie nori pritaikyti savo interneto svetainę ar mobiliąją aplikaciją regos negalią turintiems vartotojams.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/2102 dėl viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainių ir mobiliųjų programų prieinamumo, visi viešojo sektoriaus internetiniai puslapiai ir mobilios aplikacijos privalo būti pritaikytos regos negalią turintiems asmenims, tačiau šiuo klausimu verta susirūpinti ir privačių ar komercinių prekių bei paslaugų tiekėjams, kadangi Lietuvoje, remiantis įvairiais statistiniais duomenimis gyvena apie 15000 regos negalią turinčių asmenų ir kiekvienas jų – potencialus prekės ar paslaugos pirkėjas, tačiau tik tuo atveju, jeigu jūsų skaitmeninė erdvė bus pritaikyta šių žmonių poreikiams. Mūsų informacinės aplinkos specialistai nuodugniai patikrins jūsų svetainę ar programėlę ir suteiks rekomendacijas kaip pašalinti prieinamumo trikdžius. Paslaugų spektras apima:

• Pirminį internetinio puslapio vertinimą, naudojant ekrano skaitymo ir vaizdo didinimo programas, bei remiantis saityno turinio prieinamumo gairių (angl. Web Content Accessibility Guidelines) 2.1 versija ir joje apibrėžtu AA prieinamumo lygiu, kuris yra privalomas pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/2102 dėl viešojo sektoriaus institucijų interneto svetainių ir mobiliųjų programų prieinamumo.

• Rašytinės vertinimo ataskaitos parengimą.

• Programuotojų ar tūrinio valdymo darbuotojų konsultavimą dėl skaitmeninės erdvės prieinamumo žmonėms su regos negalia.

• Antrinį puslapio vertinimą po ataskaitoje nurodytų nesuderinamumų šalinimo.

Jeigu jums iškilo papildomu klausimų arba norite pasinaudoti mūsų paslaugomis susisiekite:

Andžejus Ravanas, LASS informacinės aplinkos prieinamumo specialistas

Tel. nr: +37066485630

El. paštas