Projektai 2020

Neregių komunikacijos įgūdžių ugdymo stovykla “Susikalbėjimo menas” (2020.07.27-31, Nemunaitis)

Liepos 27 – 31 dienomis Nemunaityje (Alytaus raj.) vyko Neregių komunikacijos įgūdžių ugdymo stovykla „Susikalbėjimo menas“. Joje dalyvavo 14 neregių ir silpnaregių, jiems talkino 8 savanoriai. Dalyviai išklausė paskaitas šiomis temomis: „Lyderystė ir viešas kalbėjimas“, „Motyvacija veikti“, „LNF veikla ir jaunimo galimybės“, „Vidinė komunikacija NVO“, „Savęs įveiklinimas organizacijoje“, LASS tarptautinė veikla“, „LASS veikla ir jaunimo galimybės“, apsilankė nuotykių parke „Tarzanija“, pramogavo, bendravo ir kūrė įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Dalyviai, susiskirstę grupelėmis, klausosi K. Bartoševičiaus paskaitos
Dalyviai guli glaudžiu ratu, kojas nukreipę į rato centrą sudarydami "saulutę"
Žmonės eina vorele, uždėję rankas vieni kitiems ant pečių. Neregė veda visą vorą dalyvių paskui save

Praktinis seminaras socialiniams darbuotojams ir lankomosios priežiūros specialistams “Neregys šalia mūsų”

Šiais metais seminarai socialiniams ir lankomosios priežiūros darbuotojams “Neregys šalia mūsų” vyko Jonavos raj. socialinių paslaugų centre ir Klaipėdos miesto savivaldybėje. Jų metu tiflopedagogės Grita Strankauskienė ir Daina Vitkauskienė bei informacinės aplinkos specialistas Vytautas Gendvilas supažindino dalyvius su techninės pagalbos priemonėmis neregiams ir silpnaregiams bei atskleidė įvairias darbo su neregiais ir silpnaregiais subtilybes: kaip teisingai lydėti neregį, kaip bendrauti, kaip padėti neregiams ir silpnaregiams pritaikant aplinką ir buitį. Socialiniai darbuotojai išbandė simuliacinius akinius, susipažino su baltąja lazdele bei brailio raštu. Seminaruose dalyvavo 57 socialiniai darbuotojai ir lankomosios priežiūros specialistai.

Atsižvelgiant į situaciją šalyje, dėl kurios vesti seminarus tiesiogiai tapo neįmanoma, parengtas mokomasis video seminaras „Neregys tarp mūsų“, kuris yra prieinamas visos šalies socialiniams darbuotojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims. Seminaro įrašas (YouTube).  

Nuotraukoje - socialiniai darbuotojai klausosi tiflopedagogės G. Strankauskienės paskaitos.
Nuotraukoje - tiflopedagogė D. Vitkauskienė pasakoja auditorijai apie ėjimą naudojantis baltąja lazdele.
Nuotraukoje - V. Gendvilas pasakoja apie TPP, išdėliotas ant stalo.

“Mane veža 2020” Lietuvos motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija (2020.09.05)

2020 m. rugsėjo 5 d. visoje Lietuvoje praūžė jau ketvirtoji motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija „Mane veža 2020“.

LASS bendruomenės nariai turėjo galimybę dar kartą pasidžiaugti Aldonos Juozaitytės-Pievos įgyvendinta iniciatyva pavežėti neregius ir silpnaregius bei suteikti jiems galimybę pajusti, kas tai yra važiuoti motociklu. Prie akcijos šiemet prisidėjo ir garsus lenktynininkas Vaidotas Žala, vežęs neregę Eveliną Rimšiatę. Motociklininkai šį kartą registravosi aktyviau nei dalyviai, taigi, žmonių, norinčių pasidalinti savo pomėgiu su neregiais daugėja! Kai kurie vairuotojai veža neregius jau net trečią ar ketvirtą kartą. Trečdaliui iš dalyvavusių maždaug 150 žmonių, tiek neregių ir silpnaregių, tiek motociklininkų, ši patirtis buvo pirmoji. Sprendžiant iš nemąžtančio motociklininkų ir neregių entuziazmo, akcija „Mane veža“ tęsis ir kitais metais.

Dėkojame renginio sielai Aldonai Juozaitytei-Pievai ir visiems motociklininkams bei rėmėjams, prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo!

Straipsnis www.15min.lt

Daugiau nuotraukų, straipsnių ir įspūdžių rasite „Mane veža“ Facebook paskyroje

Nuotraukos Vygaudo Juozaičio

Nuotraukoje - akcijos MANE VEŽA dalyviai laukia starto Vilniaus Katedros aikštėje
Nuotraukoje - neregė išbando motociklo lopšį.

Edukacinė programa regos neįgaliesiems “Pažinti meną pojūčiais. Moderni ir šiuolaikinė Lietuvos dailė” (rugsėjo mėn., Kėdainiai, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai)

Rugsėjo mėnesį “Pažinti meną pojūčiais” banga persirito per Lietuvą. Prisiliesti prie modernaus meno kūrinių kvietėme: Panevėžio miesto dailės galerijoje, Šiaulių fotografijos muziejuje, Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje, Kėdainių kultūros centre. Abejingų nepalikome nei vieno!!! Meno pasaulį neregio akimis nepabijojo pažinti ir Kėdainių meras Valentinas Tamulis. Renginiuose sulaukėme 158 dalyvių.

Dėkojame “Pojūčių teatrui”, NDG, Gediminui Žiliui.

Nuotraukoje - edukacijos dalyviai tyrinėja jiems ant kelių padėtas knygas su taktilinėmis paveikslų reprodukcijomis, jiems virš galvų plėvesuoja raudoni ir juodi balionai.
Nuotraukoje - aktorė palei dalyvio ausis laiko žvangančius prietaisus, skirtus tyrinėjamo paveikslo nuotaikai sukurti
Nuotraukoje - dalyviai užsidėję improvizuotas užgavėnių kaukes, tyrinėja taktilines paveikslo reprodukcijas, o muzikantas muša didelį būgną, eidamas pro dalyvius

Filmas su garsiniu vaizdavimu “Nova Lituania” (2020.09.30, Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Nors pavasarį dėl karantino nepavyko nukeliauti į kino teatrus ir pasižiūrėti šio filmo, rugsėjo 30-ąją net 216 žiūrovų stebėjo „Nova Lituanią“ ir klausė filmui parengto garsinio vaizdavimo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus kino teatruose. Vilniuje, kur, kaip ir Kaune, vyko du filmo seansai, jiems pasibaigus žiūrovai susitiko su filmo režisieriumi Karoliu Kaupiniu.

Nuotraukoje - I. Jokštytė kalbina filmo "Nova Lituania" režisierių Karolį Kaupinį

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių meninės raiškos ir kūrybos festivalis “Skambėk, mano giesme, skriek, mano šoki!” (Rokiškis, Kaunas, Vilnius)

Skatinant regėjimo neįgaliųjų meninį ugdymą, sociokultūrinę integraciją ir bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis, Šiemet vyko trys neregių ir silpnaregių meninės raiškos festivaliai, kuriuose dalyvavo 238 meno mėgėjai (143 regos neįgalieji). Nors dėl pandemijos dalyvių ir žiūrovų skaičius šiemet smarkiai apribotas, bet kolektyvai džiaugėsi galimybe pakoncertuoti po ilgų karantino mėnesių.
Nuotraukoje - scenoje Kauno filialo kolektyvai
Nuotraukoje - scenoje Rokiškio filialo kolektyvas "Nemunėlis"
Nuotraukoje - šoka Panevėžio filialo liaudies šokių kolektyvas "Kanapėlė"

Radijo laida “Aklas pasimatymas” (visus metus)

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vykdo jaunimo sociokultūrinės integracijos projektą „Susitikimai“ – tai dviejų skirtingų pasaulių, reginčiųjų ir neregių, susitikimai GOLD FM radijo eteryje laidoje „Aklas pasimatymas“.

Laidoje siekiama ne tik pristatyti neregio pasaulį, nagrinėti neregių ir reginčiųjų socialinio bendravimo ypatumus, supažindinti su neregių kultūros, sporto ir meno pasiekimais bei socialinės ir kultūrinės aplinkos akliesiems pritaikomumu Lietuvoje ir užsienyje, bet ir atskleisti reginčiųjų visuomenei žmogaus galias ir stiprybę, skatinti toleranciją taip mažinant žmonių su negalia socialinę atskirtį.

Susitikimai „Aklajame pasimatyme“ vyksta kiekvieną sekmadienį GOLD FM eteryje nuo 12 iki 13 val., laida kartojama pirmadienį nuo 5 iki 6 val.

Laidos vedėja – Dovilė Filmanavičiūtė, reporteriai – Irma Jokštytė ir Andžejus Ravanas, muzikos redaktorius – Darius Zuokas, laidos redaktorė – Lina Puodžiūnė.

Laidą remia: Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.