Mums rūpi kiekvienas, kuris susiduria su regėjimo sunkumais. Jeigu jaučiate, kad Jums silpsta rega, sunkiau įskaityti smulkesnį tekstą, prieblandoje ar šviečiant ryškiai šviesai susilpnėja rega, eidami dažnai kliūnate už daiktų ar jaučiate kitus su rega susijusius nepatogumus, susisiekite – mes galime Jums padėti. Staiga apakusiems ar po traumų regėjimo netekusiems žmonėms ypatingai reikalinga pagalba mokantis gyventi pasikeitus sveikatos ir kitoms aplinkybėms.
LASS nariams teikiamos paslaugos:
- Savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir (ar) atkūrimas.
- Tarpininkavimas įsigyjant ir mokymas naudotis regos techninės pagalbos priemonėmis.
- Kompiuterinio raštingumo įgūdžiai
- Orientacijos ir mobilumo įgūdžių ugdymas
- Palydėjimas, pavėžėjimas
- Pagalba ieškant reikiamos informacijos
- Pagalba tvarkantis dokumentus
- Individuali pagalba
- Savipagalbos grupės
- Kitos paslaugos, kurias teikiame LASS filialuose
Savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir (ar) atkūrimas.
Praradus regą ar jai susilpnėjus tenka iš naujo mokytis kasdienių maisto ruošimo, aplinkos susitvarkymo, saugaus naudojimosi buitiniais prietaisais įgūdžių. Žinome, ką reiškia silpnai matyti ar visai nematyti. Konkrečiais patarimais ir pamokymais padedame atgauti pasitikėjimą savimi, kad vėl galėtumėte savarankiškai atlikti kasdienius darbus namuose: ruošti maistą, skalbti, tvarkyti namus ir t. t.
Dauguma mūsų narių, net visiškai neturinčių regėjimo likučio, puikiausiai geba pasigaminti sau ir savo šeimos nariams maisto. Filialuose veikia bendravimo grupės, kuriose galime dalintis virtuvės gudrybėmis, ruošiant maistą nematant.
Tarpininkavimas įsigyjant ir mokymas naudotis regos techninės pagalbos priemonėmis.
Yra gausybė techninės pagalbos priemonių, kurios padeda neregiams ir silpnaregiams būti savarankiškais: padidinimo stiklai, kalbantys laikrodžiai, termometrai, kraujospūdžio matuokliai ir t.t.. Konsultuojame ir padedame išsirinkti Jums tinkamiausias pagalbines priemones. Padedame užpildyti dokumentus dėl priemonių įsigijimo. Gavus priemonę – išmokome, kaip ja naudotis.
Kompiuterinio raštingumo įgūdžiai
Praradus regą galima sėkmingai naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ir kitomis technologijomis. Silpnaregiams padedame prisitaikyti kompiuterio darbo vietą, kad būtų patogu dirbti turint regėjimo likutį. Išmokome dirbti su didinimo programomis. Neregius supažindiname su ekrano skaitymo programomis, balso sintezatoriais.
Orientacijos ir mobilumo įgūdžių ugdymas
Nusilpus regai, pradedame jaustis nesaugiai ne tik nepažįstamoje aplinkoje bet ir savo namuose. Silpnai matant ar visiškai nematant lengva užkliūti už daiktų, prarasti orientaciją ir pasiklysti. LASS filialų darbuotojai moko susiorientuoti ir saugiai judėti namų aplinkoje, gatvėje, mieste, saugiai keliauti skirtingomis transporto priemonėmis. Pagrindinė neregių mobilumo pagalbinė priemonė – baltoji lazdelė. Suteikiame žinių ir įgūdžių, kaip ja naudotis.
Palydėjimas, pavėžėjimas
Jeigu neregys ar silpnaregis keliaudamas savarankiškai jaučiasi nesaugiai, neturi reikiamų orientacijos ir mobilumo įgūdžių, LASS filialų darbuotojai gali palydėti į gydymo ar kitas įstaigas, parduotuvę banką ar kt. Rūpinamės, kad LASS nariai turėtų kuo įmanoma geresnes galimybes integruotis į socialinį gyvenimą.
Pagalba ieškant reikiamos informacijos
Ne visi neregiai, o ypač vyresnio amžiaus žmonės, moka naudotis informacinėmis technologijomis. Dėl to jiems sunku greitai ir patogiai susirasti aktualią informaciją apie viešųjų įstaigų paslaugas, kontaktus, regionines aktualijas. Taip pat ne visi tinklapiai internete yra prieinami neregiui ar silpnaregiui. Padedame greitai rasti reikiamą informaciją ir pateikiame ją prieinamais būdais: padidintu šriftu, įgarsintai, Brailio raštu.
Pagalba tvarkantis dokumentus
Toks paprastas dalykas kaip sąskaitų apmokėjimas, prašymo užpildymas praradus regėjimą tampa didele kliūtimi gyventi savarankiškai. Mūsų bendruomenės nariai mumis pasitiki ir prašo pagalbos pildant įvairiausio pobūdžio dokumentus. Esant poreikiui, atstovaujame savo narius ir teikiame teisinę konsultaciją.
Individuali pagalba
Padedame savo nariams, teikdami įvairią individualią pagalbą namuose sprendžiant įvairias buitines ir kitas dėl prasto regėjimo kylančias problemas – produktų galiojimo terminai, prekių susidėliojimas, vaistų surūšiavimas, drabužių pasirinkimas ir kt. Skatiname savo narius išdrįsti gyventi savarankiškai ir ieškome būdų padėti jiems prisitaikyti prie tokio regėjimo, kokį turi.
Savipagalbos grupės
Organizuojame pagalbos sau grupių susitikimus, kuriuose neregiai ir silpnaregiai dalinasi savo patirtimi, kasdieniais iššūkiais, sėkmės istorijomis, palaiko vieni kitus. Padedame vieni kitiems stiprinti socialinius įgūdžius, realizuoti save bendruomenės veiklose. Tad kviečiame prisijungti prie šių grupių savo filialuose ir auginti mūsų bendruomenės ratą. Net jei jūsų rega yra puiki, bet norit pažinti kitaip matančius žmones, esate atviri įvairiapusiškai visuomenei, prisijunkite prie mūsų narių gretų.
Kitos paslaugos, kurias teikiame LASS filialuose
• Pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius. Tai yra – profesinis konsultavimas ir orientavimas; bendrųjų darbo įgūdžių, kurių ateityje gali prireikti darbo veikloje, formavimas, ugdymas ir įtvirtinimas; užimtumas amatų būreliuose ar klubuose. Ieškome galimybių LASS nariams padėti integruotis į darbo rinką, įgyti naujų įgūdžių, siūlome įvairius projektus bei mokymus.
• Neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas, aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Padedame rasti tokias vietas, kuriose mūsų nariai galėtų turėti reikiamą fizinį aktyvumą, sportuoti ir rūpintis savo sveikata.