Projektai 2021

Psichologo konsultacijos moterims su regos negalia, nukentėjusioms nuo smurto artimoje aplinkoje

Pasaulinės pandemijos ir karantino suvaržytame gyvenime ne vienas iš mūsų susiduria ne tik su ekonominiais ar finansiniais išbandymais, bet ir su psichologinėmis problemomis dėl apriboto bendravimo su draugais ir artimaisiais, neretam tenka atsisakyti mėgstamo laisvalaikio leidimo būdo ir didžiąją laiko dalį praleisti namuose. Šitie veiksniai stipriai veikia žmogaus fizinę ir psichologinę sveikatą – dažniau jaučiamės suirzę, liūdni, vieniši, didėja agresijos ir smurto šeimose atvejų skaičius.Reaguodama į šią kritinę situaciją, valstybė skiria didelį dėmesį smurto prevencijai artimoje aplinkoje, nuo kurio dažniausiai nukenčia moterys, skurdo mažinimui ir psichologinei žmonių sveikatai. Pastarąjai problemai spręsti įkurtos įvairios telefono linijos, padedančios įveikti iškilusius sunkumus ir išgyvenimus („Sidabrinė linija“, pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“, „Pagalbos moterims linija“, „Jaunimo linija“ ir kt.).

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga nori padėti savo bendruomenei pakelti sunkius šio laikotarpio išbandymus, todėl nuo kovo 8 d. pradedamos teikti psichologo konsultacijos telefonu.

Nelikite vieni, jei išgyvenate stresą, nerimą, netektį, psichologinę krizę, smurtą artimojoje aplinkoje – paskambinkite.Tel. Nr. 8 608 34589.
Konsultacijos teikiamos pirmadieniais nuo 17.00 iki 19.00 visus metus.

Projektas finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nuotraukoje - skelbimas apie psichologo konsultacijas

LASS dienos “SUSITIKIMAI”. Nuotolinės konferencijos (kovo 26 d., spalis)

Kovo 26 d. įvyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos organizuota nuotolinė konferencija „Kai silpsta rega – pagalba ir galimybės“. Konferencija buvo skirta socialiniams darbuotojams, lankomosios priežiūros specialistams ir visiems, dirbantiems ar bendraujantiems su regėjimo sutrikimų turinčiais žmonėmis.Konferencijoje pranešimus skaitė LNF projektų vadovė Lina Garbenčiūtė, Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinio vyriausioji bibliotekininkė Daiva Žiemelienė, ir LASS specialistai: Daina Vitkauskienė, Vytautas Gendvilas ir Vilmantas Balčikonis.Prie konferencijos prisijungė apie 450 dalyvių.Konferencijos įrašą galima peržiūrėti LASS YouTube paskyroje.

Nuotraukoje - skaidrė iš seminaro medžiagos su užrašu "Kas yra negalia?"
Nuotraukoje - skaidrė iš seminaro medžiagos, pristatanti LAB pranešimą

Mokomoji stovykla neregėms ir silpnaregėms moterims “Saugi be regėjimo” (birželio 17-20 d.)

Birželio 17 – 20 d. poilsiavietėje “Zelva”, Zelvėje (Elektrėnų sav.) vyko mokomoji stovykla neregėms ir silpnaregėms moterims „Saugi be regėjimo“. Joje dalyvavo 14 LASS narių, joms talkino 4 savanorės.
Stovyklos metu vyko psichologo paskaitos ir praktiniai užsiėmimai, meno terapija, savigynos ir fizinio aktyvumo užsiėmimai, kurių metu moterys sužinojo galimus veiksmus, padėsiančius apsisaugoti nuo netikėto užpuolimo. Dalyvėms buvo pristatytas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, vyko paskaita apie moterų teises ir kaip atpažinti smurtą artimoje aplinkoje. 

Stovykloje dalyvavo 18 neregių ir silpnaregių moterų, lektoriai ir savanoriai.

Nuotraukoje - moterys sėdi ant kėdžių pusračiu susikaupusios ir klausosi. Viena moteris (lektorė) stovi joms už nugarų.
Nuotraukoje - moteris smūgiuoja kumščiu vyrui su kimono. Kitos moterys stebi sceną ir šypsosi.
Nuotraukoje - moterys stovi įvairiomis pozomis ant pievos. Viena jų vaizduoja, kad kalbasi telefonu, o kitos - kad klausosi ir stebi.
Nuotraukoje - visos stovyklos dalyvės ir lektorės pozuoja nuotraukai. Dauguma moterų stovi, kelios dalyvės yra sutūpusios priekyje.

Informacinių technologijų mokomoji stovykla neregiams ir silpnaregiams “IT – mūsų ateitis” (liepos 24-25 d., rugpjūčio 20-22 d.)

Liepos – rugpjūčio mėnesiais įvyko dviejų dalių mokymai neregiams ir silpnaregiams „IT – mūsų ateitis“. 

Mokymų metu vyko trys nuotoliniai seminarai „Zoom“ platformoje, kurių metu pažengę vartotojai diskutavo apie kompiuterinių ir išmaniųjų telefonų komponentus ir jų tarpusavio derinimą, dirbtinį intelektą, išmaniosios technikos privalumus ir iššūkius neregiams ir silpnaregiams. Seminarų metu vyko ne tik diskusijos, bet ir ekspertų konsultacijos.  

Rugpjūčio mėnesį vyko mokymai, skirti pradedantiesiems informacinių technologijų naudotojams. Mokymų metu dalyviai įgijo naudojimosi išmaniuoju telefonu ir kompiuteriu pagrindus. Į kiekvieno asmens poreikius ir jau turimas žinias buvo atsižvelgta individualiai, kadangi pažengę vartotojai dirbo su keliais pradedančiaisias ir galėjo maksimaliai atsižvelgti į jų poreikius.

Mokymuose dalyvavo 29 neregiai ir silpnaregiai.

Nuotraukoje - vyras sėdi prie kompiuterio ekrano su ausinėmis, rankos uždėtos ant klaviatūros. Monitoriaus ekrane matosi svetainės www.lass.lt pirmasis puslapis.
Nuotraukoje - žmonės sustoję pusračiu, kai kurie rankose laiko baltąsias lazdeles. Už jų nugarų - koridorius žalsvomis sienomis. Ant grindų tupi juodas šuo.

Naujai į LASS įstojusiųjų stovykla “Aktyvus LASS – aktyvus visuomenėje” (rugsėjo 3-5 d.)

Rugsėjo 3-5 dienomis poilsiavietėje „Zelva“, Zelvėje (Elektrėnų sav.) vyko neseniai į LASS įstojusiųjų stovykla „Aktyvus LASS – aktyvus visuomenėje“.

Stovyklos metu LASS specialistai supažindino dalyvius su organizacijos struktūra bei veikla: vykdomais projektais, teikiama parama ir galimybėmis. Buvo pristatyti su negalia susiję LR teisinės bazės aspektai, techninės pagalbos priemonės ir brailio raštas.

Nauji LASS nariai susipažino su informacinių technologijų pritaikymu neregių ir silpnaregių poreikiams, įsidarbinimo ir reabilitacijos galimybėmis, ir kitomis aktualiomis temomis. Vyko diskusija apie tai, kaip priimti negalią, savo sėkmės istorijomis dalinosi LASS nariai, aktyviai dalyvaujantys organizacijos veikloje ir drąsiai pasitinkantys gyvenimo iššūkius bei vežimėlio pagalba judantis Mindaugas Baltuška.

Stovyklos dalyviai gavo daug naudingos informacijos, dalinosi savo patirtimis ir įžvalgomis, bei ilsėjosi ir pramogavo kartu.

Stovykloje dalyvavo 19 neregių ir silpnaregių, lektoriai ir savanoriai.

Nuotraukoje - žmonės sėdi aplink stalą ir klausosi. Kai kurių žvilgsniai nukreipti į vyrą, vedantį užsiėmimą.

Spektaklis su garsiniu vaizdavimu “Panika” Kauno dramos teatre (rugsėjo 22 d.)

Po karantininės pertraukos, rugsėjo 22 d. net 170 LASS bendruomenės narių ir jų artimųjų po ilgos pertraukos stebėjo dviejų dalių Mika Myllyaho spektaklį „Panika“ su garsiniu vaizdavimu Kauno dramos teatre.

„Panika“ – režisierės Kamilės Gudmonaitės spektaklis pagal šiuolaikinio suomių dramaturgo Mika Myllyaho to paties pavadinimo pjesę pasakojo apie provokuojančią ir realistinę miesto visatą, kurioje tikras ir įsivaizduojamas krizes patiria šiandienos vyrai. Intelektuali ir aštri komedija pasakoja apie tris draugus, kurie stengiasi „susitvarkyti savo gyvenimus“.

Garsinį vaizdavimą spektakliui parengė Vilniaus Universiteto Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo studijų programos dėstytoja doc. dr. Laura Niedzviegienė.

Žiūrovai džiaugėsi galimybe vėl susirinkti teatre ir išvysti jiems parengtą dar vieną spektaklį su garsiniu vaizdavimu.

Nuotraukoje - žiūrovų salė, vyras ir moteris stovi scenoje. Vyras žiūri į žiūrovus, o moteris - į vyrą.

Radijo laida “Aklas pasimatymas” (visus metus)

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vykdo jaunimo sociokultūrinės integracijos projektą „Susitikimai“ – tai dviejų skirtingų pasaulių, reginčiųjų ir neregių, susitikimai GOLD FM radijo eteryje laidoje „Aklas pasimatymas“.

Laidoje siekiama ne tik pristatyti neregio pasaulį, nagrinėti neregių ir reginčiųjų socialinio bendravimo ypatumus, supažindinti su neregių kultūros, sporto ir meno pasiekimais bei socialinės ir kultūrinės aplinkos akliesiems pritaikomumu Lietuvoje ir užsienyje, bet ir atskleisti reginčiųjų visuomenei žmogaus galias ir stiprybę, skatinti toleranciją taip mažinant žmonių su negalia socialinę atskirtį.

Susitikimai „Aklajame pasimatyme“ vyksta kiekvieną sekmadienį GOLD FM eteryje nuo 12 iki 13 val., laida kartojama pirmadienį nuo 5 iki 6 val.

Laidos vedėja – Nijolė Oželytė, reporteriai – Irma Jokštytė ir Andžejus Ravanas, muzikos redaktorius – Darius Zuokas, laidos redaktorė – Lina Puodžiūnė.

Laidą remia: Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Informacija apie VŠĮ LASS šiaurės rytų centro vykdomus Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus LASS filialuose 2021 m.

Viešoji įstaiga LASS šiaurės rytų centras 2021 metais vykdo Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus LASS filialuose:

LASS Akmenės rajono filiale vykdomas projektas „Kitaip matau supantį pasaulį“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Akmenės rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 794,0 Eur, iš jų: 7080,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 861,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 36 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: V. Kudirkos g.13-4, N. Akmenė. Kontaktai: Tel. (8425) 56810, Mob. 8608 17 416, el. paštas 

LASS Anykščių rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Anykščių rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 7105,0 Eur, iš jų: 6029,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1076,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 30 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Statybininkų g. 23-1, Anykščiai. Kontaktai: Tel.. (8381) 51634,

LASS Biržų rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Biržų rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 11000,0 Eur, iš jų: 10477,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 523,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam, neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 34 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Žemoji g. 1, Biržai. Kontaktai: Tel. (8 450) 32390, el. paštas 

LASS Ignalinos rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Ignalinos rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 9498,0 Eur, iš jų: 8514,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 984,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 37 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: P.Cvirkos g. 18, Ignalina. Kontaktai: Tel. (8 386) 53632, el. paštas "> 

LASS Joniškio rajono filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Joniškio rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 13177,0 Eur, iš jų: 11603,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1574,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius, neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas; aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Paslaugas gaus 28 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Žemaičių g. 10-5, Joniškis. Kontaktai: Tel. (8426) 51936, el. paštas 

LASS Kelmės rajono filiale vykdomas projektas „Kitaip matau supantį pasaulį“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kelmės rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 15350,0 Eur, iš jų: 14071,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1279,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 73 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Vytauto Didžiojo g. 23, Kelmė. Kontaktai: Tel. (8427) 51756, Mob. 8614 40 937,  el. paštas 

LASS Kupiškio rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kupiškio rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 7909,0 Eur, iš jų: 6925,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 984,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 23 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Taikos g. 1 -2, Kupiškis. Kontaktai: Tel. (8 459) 51064, el. paštas " data-type="URL" data-id="kupiskis@lass.lt"> 

LASS Mažeikių rajono filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Mažeikių rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 3742,0 Eur, iš jų: 31520,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 590,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 26 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Pavenčių g. 4, Mažeikiai. Kontaktai: Mob. 8684 72 585, el. paštas 

LASS Molėtų rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Molėtų rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 12463,0 Eur, iš jų: 11283,0 Eur. projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1180,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas; pagalba neįgaliųjų šeimos nariams. Paslaugas gaus 34 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Vilniaus g. 45, Molėtai. Kontaktai: Tel. (8 383) 51300 , el. paštas  

LASS Pakruojo rajono filiale vykdomas projektas „Iš tamsos į šviesą“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Pakruojo rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 15000,0 Eur, iš jų: 13869,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1131,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, pažintinių funkcijų formavimas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 40 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Mindaugo g. 2-9, Pakruojis. Kontaktai: Tel. (8421) 45916, Mob. 8608 05 635 el. paštas  

LASS Panevėžio miesto filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Panevėžio miesto savivaldybė.  2021 metams projektui skirta 32780,0 Eur, iš jų: 28316,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 4464,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 101 tiesioginės naudos gavėjas. Paslaugų teikimo vieta: Staniūnų g. 66, Panevėžys. Kontaktai: Tel. (8 45) 433 820 , el. paštas 

LASS Panevėžio rajono filiale vykdomas projektas „Aš toks, kaip visi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Panevėžio rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 6200,0 Eur, iš jų: 5179,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1021,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 17 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Staniūnų g. 66, Panevėžys. Kontaktai: Tel. (8 45) 433 820 , el. paštas 

LASS Pasvalio rajono filiale vykdomas projektas „Savarankiškumo bei socialinių įgūdžių ugdymas užimtumas ir pagalba regėjimo neįgaliesiems“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Pasvalio rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 15968,0 Eur, iš jų: 13533,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2435,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, pažintinių funkcijų formavimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 30 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Gėlių g. 5-14, Pasvalys. Kontaktai: Tel. (8 451) 51804, el. paštas  

LASS Plungės rajono filiale vykdomas projektas „Kitaip matau supantį pasaulį“, kurį finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Plungės rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 13500,0 Eur, iš jų: 12270,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1230,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 50 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Vandentiekio g.17, Plungė. Kontaktai: Tel.  (8448) 53313, Mob. 8684 73 742, el. paštas 

LASS Radviliškio rajono filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Radviliškio rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 17000,0 Eur, iš jų: 14454,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2546,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius; meninių gebėjimų lavinimas; neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas, aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Paslaugas gaus 61 tiesioginės naudos gavėjas. Paslaugų teikimo vieta: Vasario 16-osios g. 15-3, Radviliškis. Kontaktai: Tel. (8422) 52384, Mob. 8687 16 530, el. paštas  

LASS Rokiškio rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Rokiškio rajono miesto savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 14951,0 Eur, iš jų: 12578,0 Eur. projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2373,0 Eur. administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 35 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: P.Širvio g. 13-65, Rokiškis. Kontaktai: Tel. (8 458) 53359 , el. paštas "> 

LASS Skuodo rajono filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Skuodo rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 8399,0 Eur, iš jų: 7279,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1120,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas, aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Paslaugas gaus 31 tiesioginės naudos gavėjas. Paslaugų teikimo vieta: Vytauto g. 10, Skuodas. Kontaktai: Tel. (8440) 51649, Mob. 8684 72 556, el. paštas 

LASS Šiaulių miesto filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Šiaulių miesto savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 22301,0 Eur, iš jų: 18611,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 3690,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius; meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 99 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Žemaitės 102, Šiauliai. Kontaktai: Mob. 8605 74 703, 8605 74 702, 8652 13 319,  el. paštas 

LASS Šiaulių rajono filiale vykdomas projektas „Matau blogai, jaučiuos gerai“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Šiaulių rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 16698,0 Eur, iš jų: 14435,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2263,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas; pagalba neįgaliųjų šeimos nariams. Paslaugas gaus 33 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Žemaitės 102, Šiauliai. Kontaktai: Tel. (841) 421574, Mob. 8605 74 702, 8605 74 704, el. paštas 

LASS Širvintų rajono filiale vykdomas projektas „Matau blogai, jaučiuos gerai“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Širvintų rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 4835,0 Eur, iš jų: 4146,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 689,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; pagalba neįgaliųjų šeimos nariams. Paslaugas gaus 22 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: P.Cvirkos g. 13, Širvintos. Kontaktai: Mob. 8674 71 971, el. paštas 

LASS Švenčionių rajono filiale vykdomas projektas „Kitoje šviesoje“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Švenčionių rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 18941,0 Eur, iš jų: 16432,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2509,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; pagalba atkuriant ar stiprinant darbinius įgūdžius; neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas, aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Paslaugas gaus 80 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Rymo g. 10-201, Švenčionys.  Kontaktai: Tel. (8387) 51162,  Mob. 8674 71 194, el. paštas  

LASS Telšių rajono filiale vykdomas projektas „Kitoje šviesoje“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Telšių rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 10249,0 Eur, iš jų: 8872,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1377,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 40 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Iždinės g. 10-1, Telšiai. Kontaktai: Tel. (8444) 75610, Mob. 8684 73 818, el. paštas 

LASS Ukmergės rajono filiale vykdomas projektas „Kitaip matau supantį pasaulį“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Ukmergės rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 18250,0 Eur, iš jų: 15888,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 2362,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 54 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: Deltuvos g. 20-41, Ukmergė. Kontaktai: Tel. (8340) 56633,  Mob. 8674 52 953, el. paštas 

LASS Utenos rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Utenos rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 12700,0 Eur, iš jų: 10928,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 1772,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 30 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Aušros g. 65-2, Utena. Kontaktai: Tel. (8 389) 54515 , el. paštas 

LASS Vilniaus rajono filiale vykdomas projektas „Kartu mes galime daugiau“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 23401,0 Eur, iš jų: 19269,0 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 4132,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, pažintinių funkcijų formavimas; individuali pagalba neįgaliajam. Paslaugas gaus 50 tiesioginės naudos gavėjų. Paslaugų teikimo vieta: Naugarduko g. 91-204, Vilnius. Kontaktai: Mob. 8674 53 057, el. paštas 

LASS Zarasų rajono filiale vykdomas projektas „Blogai matau – gerai jaučiuosi“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Zarasų rajono savivaldybė. 2021 metams projektui skirta 5292,6 Eur, iš jų: 4444,6 Eur projekto įgyvendinimo išlaidoms, 848,0 Eur administravimo išlaidoms. Projekte teikiamos paslaugos: neįgaliųjų dienos užimtumas – savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas, socialinių įgūdžių stiprinimas, ugdymas ir atkūrimas, saviraiškos įgūdžių lavinimas ir palaikymas; individuali pagalba neįgaliajam; neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas. Paslaugas gaus 24 tiesioginės naudos gavėjai. Paslaugų teikimo vieta: J.Gruodžio g. 7-42, Zarasai. Kontaktai: Tel. (8 385) 51670, el. paštas  

VšĮ LASS šiaurės rytų centro ataskaitos už 2020 m:

Informacija apie VŠĮ LASS pietvakarių centro vykdomus Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus LASS filialuose 2021 m.

Viešoji įstaiga LASS pietvakarių centras 2021 metais vykdo Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus 24 LASS filialuose, kuriuos finansuoja  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir 28 šalies savivaldybės. Finansavimas projektams skiriamas iš LR valstybės biudžeto lėšų ir savivaldybių biudžetų lėšų.

Projektų tikslas – teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti jų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą, galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir darbo rinkoje.

Atsižvelgiant į individualius regėjimo neįgaliųjų poreikius savivaldybėse projektų įgyvendinimo metu teikiamos šios paslaugos:

– neįgaliųjų dienos užimtumas:savarankiškumo kasdienėje veikloje įgūdžių formavimas ir atkūrimas; socialinių įgūdžių stiprinimas individualiai ir/ar savipagalbos grupėse; pažintinių funkcijų formavimas – bendrųjų žinių, taikomų praktiškai, suteikimas; saviraiškos įgūdžių lavinimas. Ši veikla vyksta Kauno miesto, Kauno rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Tauragės rajono, Vilkaviškio rajono, Jonavos rajono, Kaišiadorių rajono, Kėdainių rajono, Lazdijų rajono, Marijampolės, Prienų rajono, Varėnos rajono savivaldybėse.

– individuali pagalba neįgaliajam: pagalba regėjimo neįgaliajam lankantis užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose; informacijos teikimas jam prieinama forma ir technologijomis, mokymas savarankiškai spręsti dėl jo negalios buityje kylančias kasdienes problemas. Paslauga pagal poreikį teikiama visose 28 savivaldybėse.

– pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius: bendrųjų darbo įgūdžių, kurių ateityje gali prireikti darbo veikloje, formavimas ir įtvirtinimas; užimtumas amatų būreliuose, kuriuose mokomasi gaminti įvairius dirbinius, suteikiama galimybė išbandyti ir įvertinti savo gebėjimus. Amatų būreliai veikia LASS Kauno miesto, Kauno rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Raseinių rajono, Vilkaviškio rajono, Jonavos rajono, Kaišiadorių rajono, Kėdainių rajono, Lazdijų rajono, Prienų rajono, Varėnos rajono  filialuose.

– neįgaliųjų meninių gebėjimų lavinimas būreliuose, kolektyvuose, klubuose. Filialuose veiklą vykdo įvairūs projektų lėšomis finansuojami meniniai kolektyvai ir būreliai: LASS Jonavos rajono filialo kaimiškos muzikos kapela „Jonavėlė“, LASS Kaišiadorių rajono filialo ansamblis „Volungėlė“, LASS Kauno miesto filialo liaudiškos muzikos kapela „Bičiuliai“ ir folkloro ansamblis „Kanapija“, LASS Klaipėdos miesto filialo folkloro ansamblis „Spingsulė“ ir dramos būrelis „Meleta“, LASS Klaipėdos rajono filialo ansamblis „Asablyvi“, LASS Kretingos filialo muzikinio lavinimo būrelis „Sodžius“, LASS Marijampolės sav. filialo ansamblis „Šviesa“, LASS Prienų rajono filialo vokalinis ansamblis „Puriena“, LASS Raseinių rajono filialo muzikinis kolektyvas „Svaja“, LASS Tauragės rajono ir Pagėgių filialo muzikinio lavinimo būrelis ir LASS Vilkaviškio rajono filialo muzikinis kolektyvas „Žara“.

– neįgaliųjų aktyvios ir sveikos gyvensenos skatinimas bei populiarinimas, aktyviai dalyvaujant kūno kultūros ir fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Paslaugos teikiamos LASS Prienų rajono ir LASS Šilalės rajono filialuose.

– pagalba neįgaliųjų šeimos nariams, kurią sudaro emocinė, informacinė pagalba šeimos nariams, mokant pasirūpinti neįgaliaisiais šeimoje, buityje, visuomeniniame gyvenime, sprendžiant kylančias neįgaliųjų šeimos narių emocines ir kitas problemas. Paslaugos teikiamos Alytaus rajono, Birštono, Jonavos rajono, Kauno rajono, Lazdijų rajono, Prienų rajono, Raseinių rajono ir Šilutės rajono  savivaldybėse.

Daugiau informacijos apie atskirose savivaldybėse vykdomus Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, veiklų vykdymo adresus ir projektų vykdytojų kontaktus galite rasti VšĮ LASS pietvakarių centro tinklalapyje www.neregiai.lt. Aktualios naujienos apie vykdomas veiklas skelbiamos socialiniame tinkle Facebook  https://www.facebook.com/Pietvakariai/

Kontaktai
VšĮ LASS pietvakarių centras
Savanorių pr. 206, LT-50193 Kaunas
Įm. k 134984856
PVM LT100003027516
AB SEB Sąsk. LT 28 7044 0600 0803 5171
Tel. 8 37 731 611
el. p.