Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Sociokultūrinės naujienos

VšĮ Vilkpėdės bendruomenė vėl keliauja (foto)

Į Lietuvą sugrįžęs lietingas ruduo negąsdina VšĮ Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro meno mėgėjų ir aktyvių visuomenininkų. Savaitgalį net 25 bendruomenės nariai aktyviai domėjosi krašto istoriniu ir kultūriniu paveldu suorganizuotoje ekskursijoje po Lietuvą.

Kelionės metu aplankytas Kauno septintasis fortas, menantis dar carinės Rusijos istorinį laikotarpį, o dabar prikeltas naujam gyvenimui ir pritaikytas ekskursinėms pažintinėms bei laisvalaikio pramoginėms išvykoms bei apsilankymams.

Kauno Velnių muziejus – vienintelis toks visame pasaulyje, sumanytas dailininko ir visuomenės veikėjo A. Žmuidzinavičiaus. Dabar šis unikalus muziejus išsiplėtęs iki 3000 eksponatų ekspozicijos iš daugiau nei 70-ties pasaulio šalių.

Keliautojai nepraleido progos pasigrožėti vėjo pašiauštomis Baltijos bangomis ties Melnrage bei aplankyti širdžiai mielus uostamiesčio kampelius. Pernakvoję gražiojoje Palangoje, neaplenkė Kretingos grafų Tiškevičių rūmų ir garsiojo žiemos sodo, kur rūpestingai puoselėjama apie 580 augalų rūšių.

Kiek mažiau žinomame rašytojos J. Žemaitės memorialiniame muziejuje atvykusius sutiko žemaitiška šneka besirokuojančios muziejaus šeimininkės ir davė daug įvairių užduočių, pvz. paklūpėti ant žirnių, kaip nusikaltusiam tų laikų mokinukui. Ekskursijos pabaigoje aplankytas Šaltojo karo muziejus.

Kupini įspūdžių ir pailsėję, išvykos dalyviai dėkojo VšĮ Vilkpėdės BSPC direktoriui Algimantui Arbočiui už galimybę geriau pažinti savo kraštą ir taip paskatinti aktyviausius bendruomenės žmones.

Nuotraukoje - išvykos dalyviai

Nuotraukoje - prie žiemos sodo Kretingoje

Nuotraukoje - ekskursija po muziejų