Į meniu Į turinį
Keisti kontrastąRašykite administratoriuiSuraskite mus FACEBOOK'eDUK
Į pradžiąSvetainės medis

Vertikalus pagrindinis


Naujienų prenumerata
Naujienos
Sociokultūrinės naujienos
Pradžia

Pavasario vyturiukai (nuo 2001)

Spektaklio metu vaikai stebi žaislų pasaulį

Vykdytojai

VšĮ LASS respublikinis centras
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Kauno P. Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras

Tikslas

Skatinti aklų ir silpnaregių vaikų kūrybinę raišką, ugdyti sveiką konkurenciją, keistis kūrybinėmis programomis bei patirtimi, populiarinti regėjimo neįgalių vaikų meninius pasiekimus ir keisti visuomenės požiūrį į neįgaliųjų galimybes.

Uždaviniai:

1. Surengti 5 regioninius vaikų atrankos pasirodymus, įvertinti jų gebėjimus ir meninį lygį, pasikliaujant ekspertų rekomendacijomis, geriausius deleguoti į baigiamąjį respublikinį konkursą;

2. Kas antrus metus (pakaitomis Vilniuje ir Kaune) surengti respublikinį aklų ir silpnaregių vaikų meninės raiškos ir kūrybos festivalį-konkursą „Pavasario vyturiukai“.

Projekto aprašymas

LASS, įvertindama aklų vaikų muzikinės raiškos ugdymo svarbą, nuo 2001 m. drauge su pagrindiniais aklų ir silpnaregių vaikų ugdymo centrais Kaune ir Vilniuje inicijavo vaikų respublikines šventes-konkursus, kurie vyksta kas antri metai Vilniuje ir Kaune.

Rengiamas festivalio-konkurso I-asis atrankos turas, kurio nugalėtojai, pagal ekspertų vertinimą bei rekomendacijas, vyksta į baigiamąjį respublikinį renginį ir varžosi su geriausiais. Tokiuose festivaliuose-konkursuose dalyvauja 120-150 vaikų. Konkurso dalyviai varžosi pagal amžiaus grupes ir žanrus (ikimokyklinio amžiaus vaikai; 7-11 metų vaikai; 12-16 metų paaugliai; 17 metų ir vyresni). Vertinamas ne tik meninis lygis, bet ir repertuaro originalumas, žanrų įvairovė, kūno kalba, sceninė kultūra ir kt. Nugalėtojai apdovanojami padėkos raštais bei rėmėjų dovanomis.

2013 m. Kauno P. Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre įvyko jau 6-tasis respublikinis aklų vaikų meninės raiškos ir kūrybos festivalis-konkursas „Pavasario vyturiukai-2013“, skirtas Lietuvos aklųjų švietimo 85-iui. Festivalyje dalyvavo meniniai kolektyvai, instrumentininkai, vokalistai.

Pasiekti rezultatai

Surengti 6 festivaliai konkursai, kuriuose dalyvauja ir integruotai besimokantys aklieji bei silpnaregiai. Šie renginiai prisideda prie kokybiškesnio vaikų neformalaus muzikinio ugdymo, jų tobulėjimo ir asmenybės švietimo. Kasmet projekte dalyvauja 120-150 neregių vaikų bei jų pedagogų.

Kontaktinis asmuo

Lina Puodžiūnienė, lina@lass.lt, 2122994.

Partneriai ir rėmėjai

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM
Kultūros rėmimo fondas
LR švietimo ir mokslo ministerija
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
Kauno P. Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras
VšĮ „Brailio spauda“
Privatūs rėmėjai

Į viršų
Spausdinimo versija