Baigėsi tarptautinis golbolo turnyras Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo taurei laimėti

Turnyras vyko Trakų nacionalinio sporto ir sveikatingumo centro (Karaimų g. 73, Trakai) sporto salėje. Paskutinė turnyro diena sirgalių džiaugsmui buvo ypač intriguojanti, nes komandos kovėsi dėl galutinių pozicijų turnyrinėje lentelėje. Lenkijos ir Danijos golbolo rinktinių dvikova baigėsi triuškinančia lenkų pergale (13:3), švedai įrodė savo pranašumą prieš Australijos ekipą – 8:5, o po atkaklios kovos JAV sportininkai įveikė belgus – 6:4. Tačiau pačios įnirtingiausios kovos prasidėjo tuomet kai Lietuvos II-oji komanda mažajame finale susitiko su Vokietijos rinktine. Nuo pat rungtynių pradžios įtampa aikštelėje augo ir neatslūgo iki pat pabaigos, kuomet kamuolys beveik vienas po kito skriejo tai į vienus, tai į kitus vartus. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis (4:4). Antrasis kėlinys nežadėjo atoslūgio – komandos lygiavosi taškas į tašką. Ir tik paskutinę rungtynių minutę lietuvių antrajai komandai pavyko įmušti pergalingą įvartį ir įrodyti, kad jie yra vieni pajėgiausių turnyro žaidėjų. Rungtynės baigėsi rezultatu 9:8 lietuvių naudai. Na, o didžiajame finale golbolo žiūrovų bei sirgalių laukė įtemptos ir labai įdomios rungtynės tarp Lietuvos I-osios ir Suomijos komandų. Nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko užvirė atkakli kova tarp bene tituluočiausių turnyro varžovų. Pirmasis kėlinys ypač kaitino sirgalių, susirinkusių pasidžiaugti puikiu reginiu, aistras, nes daugelis tiek suomių, tiek lietuvių atakų atsimušdavo tarsi į sieną – puiki abiejų komandų gynyba buvo tikrai verta finalo. Tačiau lietuvaičiai vis tik sugebėjo rasti spragą priešininkų gynyboje ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 1:0. Įtampa aikštelėje kaustė žiūrovų žvilgsnius iki pat antrojo kėlinio pabaigos. Tačiau įpusėjus antram kėliniui, suomiai neatlaikė finalo įtampos ir atskleidė savo silpnąją pusę – pražangas. Baudiniai į suomių vartus skriejo vienas po kito, ir lietuviai netrukus jau džiaugėsi Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo taure bei aukso medaliais – 6:0.

Rezultatyviausio puolėjo prizas atiteko švedų žaidėjui Fatmir Seremeti, įmušusiam 27 įvarčius. Geriausiu gynėju teisėjų kolegija išrinko Saulių Leonavičių, atstovavusį Lietuvos I-ąją komandą.