Socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“ kviečia į renginį apie aklumą

Gegužės 15 d. nuo 14 val. VšĮ „Skirtingos Spalvos“ kviečia į neįgalumo temai skirtą renginį Vilniaus miesto rotušėje. Atvykusiųjų lauks pokalbiai, informaciniai pranešimai, šurmuliuos sveikatingumo mugė. Renginį vainikuos pokalbis apie aklumą su Irma Jokštyte bei akustinis dainininkės Gabrielės Vilkickytės koncertas. Visą informaciją apie renginį galite rasti renginio nuorodoje.

Pačioje Vilniaus miesto širdyje vyksiantis renginys 14 valandą prasidės sveikatingumo muge. Jos metu neįgalumo temą vienijančios organizacijos – sąjungos, draugijos, bendrijos – pristatys savo veiklą, supažindins su neįgaliųjų kasdienybės aspektais, atsakys į rūpimus klausimus. Mugėje taip pat bus galima sužinoti apie neįgaliųjų studijų bei įsidarbinimo galimybes Lietuvoje.

Nuo 14:30 val. renginio svečius kvies teminiai pokalbiai bei informaciniai pranešimai. Jų metu bus aptartos svarbios, ne tik žmonėms su negalia, bet ir visai visuomenei aktualios temos: šiuolaikinių technologijų vaidmuo neįgaliojo gyvenime, emocinė neįgaliojo sveikata bei integracija, meno vaidmuo ir pajautimas. Renginio kulminacija taps iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjo Daliaus Stankevičiaus moderuojamas pokalbis su radijo laidų vedėja, žurnaliste, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos komunikacijos vadove Irma Jokštyte, gyvenančia su regos negalia. Baltos spalvos renginį vainikuos akustinis dainininkės Gabrielės Vilkickytės koncertas.

Organizatoriai informuoja, kad visi renginio pokalbiai bus verčiami į gestų kalbą, o Vilniaus rotušės patalpos yra pritaikytos negalią turintiems žmonėms. Svečiai raginami į renginį atvykti vilkėdami baltos spalvos drabužius, nes ši spalva simbolizuoja palaikymą gyvenantiems su regos negalia. Renginio įėjimas – savanoriška auka, kurios dėka iniciatyva galės ir toliau siekti tikslų bei kurti socialines kampanijas.  

Programa:

14:30 val. Žmogaus negalia ir technologijos. Kokios galimybės? Lauryna Filatovaitė ir Andžėjus Ravanas

15:00 val. Kaip negalioje atrasti emocinę galią? Aistė Urbonavičė ir Raimonda Juknevičienė

16:00 val. Aklumas netrukdo pajusti meną. Svetlana Šulc ir Laura Nedzvigienė

16:30 val. Silpnaregystės įvairovė ir pagalbos galimybės. Vilmantas Balčikonis

17:45 val. Pokalbis su Irma Jokštyte

Gabrielės Vilkickytės koncertas.